Anketa

Aký typ obsahu sa vám najviac páči?
Hry   68%
 
Vtipy   16%
 
Príbehy   3%
 
Programy   11%
 
Chat   3%
 
Počet hlasov: 587

Nové príspevky

RE:

Kedze pisem az o 2 roky :D tak ti uz asi nepomozem, ale mozno niekomu, kto toto bude citat to pomoze... ak mas X={a, b, c}, tak _X sprav tak, ze definujes mnozinu _X={_a, _b, _c}

Dobrodinec - Neregistrovaný 6. 12. 2015 21:34:18

Najsťahovanejšie

Rakety 1106x
Turingov stroj (v.1.5) 694x
RAM Simulátor 654x
Funny World 606x
Lopárik 562x
Mince 517x
Turingov stroj (v.1.6) 443x

Software Ideas Modeler

6. 8. 2009 0:50:16 | Dušan Rodina | 12053x

Aplikácia Software Ideas Modeler predstavuje nástroj na tvorbu UML diagramov a modelovanie softvéru.

Aplikácia Software Ideas Modeler predstavuje nástroj na tvorbu UML diagramov a modelovanie softvéru. Zatiaľ podporuje 6 typov UML diagramov: diagram tried (Class Diagram), diagram prípadov použitia (Use Case Diagram), stavový diagram (State Chart Diagram), diagram aktivít (Activity Diagram), sekvenčný diagram (Sequence Diagram) a diagram nasadenia (Deployment Diagram).

Vytváranie diagramov pomocou tohto nástroja je intuitívne a rýchle vďaka podpore rôznych techník ovládania. Nové prvky je možné vkladať ich pretiahnutím z panela nástrojov v ľavej časti obrazovky alebo výberom nástroja a následným dvojitým kliknutím na plochu diagramu. Prvok je možné vložiť aj s presnými rozmermi, keď klikneme na voľnú plochu diagramu a potiahnutím myši určíme rozmery nového prvku. Vytváranie diagramov urýchľujú aj panely rýchlej voľby, ktoré sa objavujú pri označených prvkoch.

Software Ideas Modeler podporuje zobrazenie mriežky vrátane zarovnania do nej. Podporuje rôzne typy automatického zarovnania prvkov diagramu. Pohľad na diagram je možné približovať a odďaľovať. Samozrejmosťou je funkcia späť/opakovať, či práca so schránkou.

Hotové diagramy je možné exportovať do viacerých obrázkových formátov - podporované sú vektorový formát EMF a bitmapový formát PNG. Software Ideas Modeler vás môže zaujať aj funkciami ako automatické skrolovanie, symbolické upravovanie prvkov, či automatické nastavenie veľkosti. Užitočnou funkciou je taktiež generovanie zdrojového kódu v jazyku C# z označených prvkov diagramu.

Aplikácia je dostupná v dvoch jazykoch – v slovenčine a v angličtine. Pre jej spustenie je potrebné mať nainštalovaný .NET Framework 3.5.

Stiahnuť Software Ideas Modeler

Pridať komentár
Fórum neobsahuje žiadne príspevky. < >